חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם מותר להביא זרעים מחו"ל?

האם מותר להביא זרעים מחו"ל?

האם מותר להביא זרעים מחו"ל?

לקנות תקנו מה שאתם רוצים, אם אתם בחו"ל תקנו מה שבא לכם. אם מותר להביא את הזרעים לארץ? או לקנות באמזון, איביי, עלי אקספרס וכיו"ב ולשלוח לארץ? זה כבר פשוט א ס ו ר ! זו ממש עבירה על החוק.

התמונה נורא יפה ומושכת במשתלות בחו"ל – אז מה, אל תקנו שם.

אני רוצה לעצור רגע ולהסביר כמה נקודות עוד לפני ההסבר 'מה אומר החוק'.  זרעים, פקעות, צמחים וכיו"ב יכולים להכניס לארץ ובכלל לכל מקום בעולם טפילים, מזיקים, מחלות, דברים שממש יכולים לחסל שווקים שלמים, להתחרות עם צמחים מקומיים ולהשמיד ענפים שלמים.

רוצים להביא זרעים מחו"ל?

תחשבו שוב

מעבר לנזק ולשינוי הסביבתי הפוטנציאל, תחשבו רגע על ההשפעה הכלכלית שיכולה להוות התפשטות בלתי נשלטת של וירוס על פרי מסויים, כמו בעניין האבטיחים לאחרונה, או עש המנהרות שחדר לכאן לפני כמה עשורים והאיץ פיתוח של חומרי הדברה קשוחים ורעילים למדי.

עלית מחירים לצרכן, חקלאי פושט רגל, שינוי בנוף הסביבתי, ולא חסרות דוגמאות מהעולם ובכלל של וירוסים ונגעים שנכנסו דרך הגרביים של נוסע שחשב שזה "בסדר" ושזה רק זרעים של אמנון ותמר, כי מה כבר יכול לקרות? במציאות, אסון יכול לקרות.

אני כבר שנים מפתח ערכות למידה העוסקות בגידול ירקות. האתגר הגדול, המחמיר והיקר ביותר הוא לקבל את האישורים הנדרשים להעביר זרעים (גם בכמות של 15 זרעי חמניה) מדינה למדינה, לבעלי עצבים של ברזל, וזה לא סתם.

יתרה מכך, כיום פחות ופחות ספקים ברשת מסכימים למכור זרעים אלה רק במדינות בהן הם פועלים ומפיצים. הייתם באימפרית הזרעים האמריקאית Burpee, התמכרתם לסוגים, לזנים ולתמונות היפות? תתרגלו נשימות ותשאירו אותם על הסטנדים במשתלות.

  • אגב אם תרכשו זרעים און-ליין מספק עלום מעלי אקספרס למשל, האחריות הפלילית היא עליכם, הוא לא יישא בשום אחריות וזאת אחת הסיבות שחלק עדיין מוכרים. זרעי הפיות המתוקות שקניתם עשויים להתגלות כזרעי חיטה>אל תגידו שלא אמרתי.

מילה לסיום בנושא זרעים מחו"ל

הזרעים והצמחים שאתם פוגשים בארץ עברו שנים של איקלום, אישורים ובחינות מדוקדקות ע"י המכון להגנת הצומח עד שהגיעו למשתלה ואליכם הביתה.

אם ראיתם במשתלה בגרמניה שקים זרעים של חמניות אדומות שגדלות על עץ, זה כנראה מתאים לתנאים של גרמניה, זה לחלוטין לא מתאים לתנאים כאן בארץ.

שורה תחתונה

  • מסוכן לחקלאות ולצמחיה
  • עשוי לפגוע בפרנסה
  • גורם לעליות מחירים מיותרות
  • לא מתאים לתנאים בארץ

נראה לי שאלו מספיק גורמים לא להביא זרעים מחו"ל.

תודה

מאמר על איקלום צמחים בארץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *