חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

כלי גינון ידניים

כלי גינון ידניים

חנות כלי גינון למרפסות

במרפסת אין צורך לעשות שימוש בכלים וציוד כבד מלכלך, יקר ורועש. לכן החלטתי להקים חנות מקוונת באמצעותה תוכלו לרכוש מוצרים אותם בחנתי אישית את מרביתם אני מכיר ואף עובד עמם שנים ארוכות.

הקפדתי לבחון מוצרים זולים, קטנים ובעיקר מועילים.

את המוצרים חילקתי לקטגוריות, בכל קטגוריה בחרתי להציג 4 מוצרים מובילים שניסיתי בעצמי.

בחרתי באמזון כחנות דרכה תוכלו להזמין המוצרים מכמה סיבות:

  1. שילוח מהיר
  2. יש למי לפנות בהקשר של אחריות מוצרים
  3. מגוון המוצרים בה רחב יותר מחנויות און ליין אחרות מה שמאפשר לי לסקור בכל פעם מוצר חדש ולהביא אותו אליכם.

מוזמנים לגלול ולאתר מה נחוץ לכם ובאיזו קטגוריה.

אישי – כאשר אתם מבצעים כאן רכש, אתם נהנים מהמלצות ובחינה אישית שלי לכל מוצר, ואני נהנה מעמלה כממליץ על המוצרים הללו, מה שמאפשר לי להמשיך לתחזק ולהניע את האתר העצום הזה שרק גדל מדי יום.

בואו נתחיל:

 

אביזרי תמיכה וקשירת מטפסים

במקום לקשור את גזעי המטפס העדין או את ענפי העץ הצעיר עם חבל או חוט קשירה, מה שיוצר נזק ולרוב שבר בנק' הקשירה, הפתרונות הללו עושים את הפלא הבא: תומכים במה שצריך אך עם חופש תנועה מוחלט לצמח ואפס סיכויי פגיעה בו. לא יודע אם לקרוא לזה כלי גינון אבל זה שייך לקטגוריה 🙂קישור להנחיות כיצד לקשור נכון מטפסים ושיחים תוכלו למצוא כאן


מזמרות

מזמרות הן כלי נפלא, אישית אני אעדיף לרכוש את היקרות יותר כי הן איכותיות מאד ובעיקר כי יחזיקו שנים ארוכות ללא חלודה, התפרקויות וכו'… יש לי כיום 2 מזמרות שחוגגות 16 שנה, שתיים מהן מופיעות ברביעיה, עם השתיים הנוספות עבדתי במשך 5 שנים. על מזמרות להיות קלות לנשיאה, קלות לתפעול ושאינן מתפרקות אחרי חודשיים, תתחדשו.


קישור למאמר על איך לבחור מזמרה תמצאו כאן


מד לחות לקרקע או מכשיר למניעת חיסול צמחים 🙂

אישית אני תמיד אעדיף להכניס אצבע לתוך האדמה סביב הצמחים באדנית, זה לא מתאים לכל אחד ולכן פותח המכשיר החמוד הבא שמאפשר בקלילות לבדוק מצב/רמת הלחות והאם להשקות או לא. העניין די פשוט. נועצים המכשיר לאדמה בעציץ ורואים מה מראה המחוג. תתעלמו מהמלל באנגלית, שימו לב רק האם המד מראה 'אזור ירוק' = אין צורך להשקות או 'אזור אדום' = קדימה, הוסיפו מים.


קישור לנושא כיצד להשקות נכון תוכלו למצוא כאן 


כפות שתילה

עם גודל השתילים המגיעים מהמשתלה עולה גם רוחב כפות השתילה, בעבר הן היו צרות ויועדו לשתילים קטנים. בנוסף, לעתים אנו מעוניינים לשתול באדניות קיימות לצד צמחיה ותיקה יותר ולעתים קרובות העניין דורש להחדיר במאמץ כף שתילה לאדמה מלאת שורשים למשל. לכן אעדיף כפות שתילה איכותיות (כרגיל) רחבות במבנה הכף, בעלות קצוות מעט משוננים או חדים להחדרה קלה יותר לאדמה וכמובן ידית אחיזה רחבה כי גם תחושת הלפיתה והאחיזה בידיים חשובה לא פחות. לרשימה הוספתי סט מעולה המכיל כמה כלי גינון קטנים, לשיקולכם ולבחירתכם.


קישור לנושא כיצד לבחור כף שתילה תמצאו כאן


'אביזרי גמילה' מחיסול צמחים כאשר אתם בחופשה

לאלו מכם שחש לחץ לפני חופשה ולא ברור מה יעלה בגורלה כי אין מי או מה ישקה את הצמחים, המציאו את הפתרונות הבאים. בבסיסם פתרונות אלו מספקים מים לשימור רמת הלחות בקרקע כאשר אתם נופשים כמה ימים מחוץ לבית. בתוך מה שבחרתי ישנה מערכת השקיה ביתית או למרפסות קטנות. זו כבר ממש מספקת מים כמו מחשב השקיה והיא פתרון מעולה, בחנתי אותה מס' פעמים ונתתי לה 5 כוכבים בסולם Adanit 🙂


קישור למאמר והנחיות כיצד להשקות צמחים בחופשה תוכלו למצוא כאן


מחשבי השקיה

אז ככה, החלק הזה הוא מבחינתי מקור לגאווה, כלומר המחשבים שבחרתי הם רק ואך ורק מתוצרת גלקון. אבל מעבר לפטריוטיות ולגאווה, יש כאן חברה שאני עובד עם המוצרים שלה למעלה מ 20 שנה. אלופים באחריות, שירות, פיתוח וחשיבה. באמת שאפו!

בחרתי 3 דגמים כאשר שנים מהם זהים. האחד עם יכולת שידור Blue Tooth לטלפון הנייד והשני ללא היכולת הזו. האביזר השלישי הוא מפצל – אביזר הכרחי אם אתם לא מעונינים לבטל את האפשרות לשטיפת רצפת המרפסת בצינור גינה רגיל. התקנת מחשב על ברז המים במרפסת ללא מפצל תשאיר אתכם ללא יכולת לעשות שימוש רגיל במים. מפצל – חובה.


בקישור הבא תוכלו לקרוא את מבחן מחשבי ההשקיה למרפסות שערכתי – ובעיקר מה הם הכללים עליהם שמרתי בבחירת מחשבי השקיה הללו.


ווסתי לחץ

תפקידם להוריד או להפחית את לחץ המים היוצא מברז המים אל מערכת הטפטוף. אל תנסו לשחק עם העניין הזה ע"י סגירת ברז המים לחצי! אין טעות או נסיון לחסוך גדולים מזה. מבלי להיכנס להסברים, ווסתי לחץ הם הכרח בכל מערכת השקיה בוודאי במרפסות.

אני מציג כאן שני סוגים. האחד / העליון הוא מסוג Slow Flow ותפקידו להפחית לחץ לכמות אדניות/טפטפות קטנה. באופן טבעי, פחות טפטפות יותר לחץ על המערכת. במספרים? ווסת זה ישרת עד 50 טפטפות של שני ליטר בשעה לערך.

ווסת הלחץ השני, כאן למטה, זהו ווסת לחץ שיתאים לכמות גדולה של אדניות, יותר טפטפות, ומרחקי צנרת גדולים יותר. ווסת לחץ זה ישרת מעל 50 טפטפות של 2 ליטר בשעה לערך.

מה עוד תצטרכו? סוללות 9 וולט רגילות פשוטות או סוללות אצבע. אבל את אלו תדעו לרכוש בלעדיי בכל חנות נוחות. אה כן, טפלון כמובן למניעת נזילות מים בחיבור בין ווסת הלחץ למחשב ההשקיה.

בשום אופן אל תשימו טפלון על המחבר שבין מחשב ההשקיה לברז המים – שם בכל מחשב יש גומיה ייעודית שזה תפקידה.


סמני צמחים

אל תצחקו, אבל אלו הדברים הכי חשובים במרפסת אחרי מערכות השקיה. בחרתי כאלו שניתן למחוק אותם בקלילות ולרשום כל פעם מחדש, וכאלו זולים במיוחד. אתם תבחרו את הנכון לכם.


בקישור הבא העמקתי כהרגלי בנושא סמני הצמחים ולא הם באמת (לא צחוק) האביזר הכי חשוב בגינת המרפסת?


 

כלים לשתילת פקעות ועוד

אני לרגע חוזר לעניין השתילה באדניות שכבר שתולות עם מגוון שיחים וצמחים אך בשוליים יש מקום לשתול פקעות חורף למשל, האתגר מתחיל כשמנסים לחפור בצורה עגולה עלמנת לפנות מקום לפקעות. המכשירים הבאים עושים זאת מצויין, הם פוערים בור נקודתי במקום בו תרצו לטמון את הפקעת ודרכן תוכלו להפיל את הפקעת ישירות לבור. אגב זה מבחינתי כלי גינון פשוט וגאוני… הנה המבחר עליו אני ממליץ.


קישור למאמר בנושא שתילת פקעות באדניות תוכלו למצוא כאן


דשנים

כל עניין הדשנים לתפיסתי די פשוט. אישית אני מעדיף מרתונים, תהליכים ארוכים שמשמעותם תוצאות טובות הרבה יותר. בסוף אנחנו רוצים צמחים חזקים, איכותיים ובריאים שיצמחו איתנו ויניבו לאורך שנים ולכן אעדיף דשנים בשחרור איטי, כאלו המתפרקים לאורך זמן ואלו הם בחירותיי.


הנה שני מאמרים שלי בנושא דשנים

כמה מתי וכיצד לדשן

איך לדשן נכון


כלים מגניבים לפעילות עם ילדים

מעבר לעובדה שהדברים הבאים אכן מגניבים, יש בהם משהו מבריק בהיבט החויתי של פעילות כזו או אחרת עם הילדים בתחום הגינון באדניות בפרט. נתחיל מהמכשיר שממין זרעים משמאל, אחד הגאוניים ללא ספק. זרעים בכל שקית יש במאות, עכישו נסו רק בעזרת האצבעות להוציא אותם מהשקית ולטמון בחור קטן באדמה בלי לשפוך מאות זרעים על הרצפה? בדיוק

המכשיר הזה מאפשר גם למיין זרעים וגם לזפוך אותם ישירות לחור באדמה מבלי לאבד אותם. כמו זזמים סוכרזית בקפה.

מימינו אחת ההמצאות המגניבות לגידול אבוקדו בבית, במקום 3 קיסמי שיניים מכוערים ונסיונות לייצב אותם, פותח המוצר המגניב הבא.

השניים הנותרים הם עציצונים קטנים מחומרים ממוחזרים כולל פתקיות מה זרעתם בכל אחד מהעציצונים הללו. כלי קטן ונפלא להתחיל בו זריעה עם ילדים ובכלל. העציצונים הללו מחומר ממוחזר. כמובן שלזרעים תצטרכו לדאוג בעצמכם.


תתחדשו,

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *