שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

תיאום ציפיות

תיאום ציפיות

גינון במיכלים

 

הפעם בחרתי לגרום לכם להעיף מבט למעמקי האדנית, ובעצם להבין מהו אחד מהדברים הבסיסיים שחשוב להכיר בכל הקשור לגינון במיכלים.

חיתוך שורשים על מנת לשתול מחדש את אותו הצמח באותה האדנית

גינון במיכלים מצד אחד הוא 'ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות' ובאותה נשימה בהחלט מוגבל. רוצה לומר, ניתן לשתול הכל בכל מיכל שתילה, בכל גודל, בכל צורה, בכל מקום ובכל דרך. כל זמן שיש לנו מיכל? אפשר לגדל בתוכו משהו.

 

גינון במיכלים

מגבלות הכח

במה אנחנו כן מוגבלים? בציפיה! בציפיה שמה שראינו ברחוב ונורא מצא חן בעינינו, ייתן לנו מענה דומה במיכל שתילה. כמו בחיים, בואו נעשה רגע תיאום ציפיות.ממש מתחשק לכם עץ לימון למרפסת, כל התנאים מתאימים והבאתם מיכל שתילה ענק, מפלצת של ממש למרפסת. הוא כנראה לעולם לא ייתן את התוצאות בהיבט גודל נפח וכמות פרי כמו אותו עץ לימון בפרדס.

למה? כי בקרקע אין מגבלת התפתחות, במיכל שתילה, יש ויש!

ועל זה בדיוק אני רוצה להתעכב בפוסט הזה.

מה?

אז לא נוכל לגדל מטפסים עצים ושיחים?

זוכרים מה כתבתי בפיסקה הקודמת? הכל!!!!! הכל ניתן לגדל, הפער הוא בציפיות. אל תצפו לקבל פרגולה מרהיבה מכוסה בפסיפלורה שאתם כל כך אוהבים, אם היא שתולה במיכל או אדנית צרה וקטנה. מטפס יהיה, פרי כנראה שגם יהיה, אבל תוצאות להם קיוויתם? לא ממש.

מדוע?

גינון במיכלים מאפשר אמנם לגדל צמחים, אך כאשר שורשי הצמחים מגיעים לדפנות מיכל השתילה, בוודאי אם "דחסתם" עוד קצת צמחים באותה אדנית, הצמח מתחיל להצמיח שורשים לתוך עצמו ואף אל מחוץ לעציץ גם מלמעלה וגם מלמטה.

הצמח באופן טבעי מעוניין לחיות ולכן יישלח שורשים לכל מקום שיוכל, אבל בפועל הוא יתחיל להיחלש, להתנוון וכל מערכות ההישרדות שלו יידעכו. זה אמנם תהליך איטי, אך ידוע מראש.

מה ניתן לעשות? שני דברים בלבד.

  1. לזכור שלא משנה מה תשתלו באדניות, בגינון במיכלים תמיד יגיע רגע החלפת התכולה.
  2. לזהות בזמן עוד לפני שהצמח במצוקה ואז הרווחתם בענק.

אוקי, יש דבר שלישי

לא לשנות תכניות שתילה ולא לוותר על החלום לגדל צמח מסויים כי זה מה שעתיד לקרות. ממש לא! רק לזכור מה צופן העתיד ואת המגבלות. מכאן והלאה פשוט להנות ולעבור על ההנחיות בהמשך.

גינון במיכלים

מאמרים לפי סדר פעולות

 

איך להתאים גודל מיכל במשתלה לגודל אדנית בבית?

סימנים מוקדמים

איך יודעים מתי להחליף אדנית?

איך לחדש תכולה?

איך לחתוך שורשים?

בהצלחה

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *